Specjalna broszura informacyjna na czas pandemii COVID19 dla pacjentów z migotaniem przedsionków

SPECJALNA BROSZURA INFORMACYJNA NA CZAS PANDEMII COVID19 DLA PACJENTÓW Z MIGOTANIEM PRZEDSIONKÓW


Przypominamy, że według wielu ekspertów w Polsce jest od 1 do 2 milionów pacjentów dotkniętych najczęściej występującą arytmią, czyli migotaniem przedsionków.

To właśnie z myślą o nich powstała specjalna broszura informacyjna na czas pandemii COVID19. Sytuacja epidemiczna związana z pandemią bez wątpienia spowodowała, że wielu pacjentów obawia się kontaktów ze służbą zdrowia. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że niezwykle istotnym elementem w takim przypadku jest przekazanie informacji, które pozwolą im zachować podstawy bezpieczeństwa i ochrony własnego zdrowia w tym specjalnym czasie. Broszura ma zatem istotny walor edukacyjny i wskazuje właściwe zachowania w kontekście potencjalnego zagrożenia wirusem COVID19. Poza podstawowymi wiadomościami o zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa znajdziemy w niej również informacje o możliwych objawach zakażenia, sugestie jak należy się zachować w przypadku ich wystąpienia, a także jakie mogą być objawy wystąpienia migotania przedsionków czy udaru. Ponadto broszura informuje również o potencjalnych rozwiązaniach telemedycznych dostępnych w Polsce, które mogą wspomóc pacjentów w kontakcie z lekarzami, a dzięki temu zmniejszyć ryzyko pogorszenia stanu zdrowia.

Serdecznie zachęcamy do pobierania, drukowania i rozpowszechniania tego materiału.




Czytaj również

Sen: zaburzenia oddychania przy wszczepionym ICD

Zaburzenia oddychania w czasie snu u pacjentów z wszczepionym kardiowerterem-defibrylatorem (ICD) - czynnik ryzyka zgonu?

Sahaja Joga. Wartościowe wsparcie w leczeniu arytmii?

Joga to jeden z sześciu systemów filozofii indyjskiej i zbiór dyscyplin duchowych. Joga zajmuje się związkami między ciałem, umysłem, świadomością i duchem.

Częstoskurcz przedsionkowy (AT)

Częstoskurcz przedsionkowy (AT) może mieć charakter napadowy lub utrwalony, zwykle rytm przedsionków utrzymuje się w granicach 100 ? 250/min.

Nawrotny częstoskurcz węzłowy AVNRT

AVNRT jest najczęstszą postacią tachykardii nadkomorowej.

Zapisz się do naszego Newslettera